Művészet a Dunán – irány a Danubiana Meulensteen Art Museum
Nem várt helyzet elé állított bennünket 2020 – a vírus terjedésének megállításáért elrendelt lezárások, rendelkezések viszont sok újdonságot is hoztak az életünkbe. Újra felfedezhettük a természet szépségeit, új lehetőségeket kaphatunk, új dolgokat próbálhattunk ki. Ha folytatni szeretnénk az újdonságok sorát, látogassunk el a modern művészet múzeumába, a Danubiana Meulensteen Art Museumba Dunacsúnra.
A Kis-Csallóközön keresztül Pozsony felé haladva első pillantásra tájidegennek tűnhet, mégis az emlékezetünkbe vésődik a dunacsúni vízerőmű előtti félszigetre épült Danubiana. A folyó és a hegyek tökéletes kulisszákat adnak a modern gyűjteménynek, és a szellemi rekreációról is gondoskodnak.
Húszéves a Danubiana
A 2000-ben megnyílt múzeum ma méltán szerepel előkelő helyen a térséget bemutató idegenforgalmi célpontok között. Az elmúlt húsz évben számos értékes kiállítást láthatott itt a közönség. Az időszakos tárlatokon kívül pedig a múzeum állandó kiállása is lenyűgözi a látogatókat.
Tökéletes kulissza
A Danubiana Meulensteen Art Museum megigézi azt, aki betér az üvegfalak közé. A 2014-ben az Év építményeinek egyikévé választott múzeumból zavartalan kiállítás nyílik a mellettünk csordogáló Dunára – télen és nyáron egyaránt különleges látványt nyújt a víz. Nehéz megmondani, hogy mi a művészet, és mi a kulissza - a kontinenst átszelő, nagyvárosokat összekötő folyó, vagy a meghatározó modern művészek alkotásait felvonultató tárlat?
Határtalan művészet
Az üvegfalaknak köszönhetően szinte elmosódik a belső és a külső tér közötti határ, és erre az érzetre ráerősít, hogy nem szorítják az üvegfalak közé a művészetet. A múzeum melletti parkot, és a tetőt díszítő alkotásokat nézve továbbfűzhetjük a beltérben megfogalmazódott gondolatokat. Ha szeretnénk hazavinni egy kis művészetet, akkor érdemes benézni az ajándéküzletbe.
Hétköznapi ünnep
A Danubiana meglátogatása különleges élményt nyújt, és erről a jelenlegi időszakban sem kell lemondanunk. A közegészségügyi előírások betartása mellett most is a megszokott módon tart nyitva a múzeum. Jana Farmanová szlovák festőművész alkotásai által a keresztény misztikába nyerünk bepillantást. A Palo Macho és Jana Hojstričová kettős pedig azt mutatja be, milyen eredményt hoz egy üvegműves és egy festő-fényképész együttműködése.

Fotógaléria